Místní knihovna Mistřice
Naposledy aktualizováno: 24.01.2019 10:48:10

 

Knihovna Mistřice

nabízí pro své čtenáře zajímavou novinku


PŮJČOVÁNÍ DESKOVÝCH HER

 

 

 

Pravidla půjčování deskových her: 

  • deskové hry jsou evidovány v knihovně Mistřice

  • absenčně se půjčuje 1 čtenáři pouze 1 desková hra na 1 měsíc bez možnosti prodloužení
  • deskovou hru si mohou vypůjčit pouze registrovaní čtenáři v knihovně Mistřice starší 15-ti let s platnou registrací 
  • čtenář je povinen vrátit deskovou hru ve stanoveném termínu
  • při vrácení dokumentu je zkontrolován obsah hry
  • v případě poškození či ztráty jednotlivých komponentů hry nebo hry samotné je čtenář povinen uhradit vzniklou škodu

 

Moderní deskové hry v posledních letech zažily velký rozkvět a staly se populární volnočasovovou aktivitou, která umožňuje příjemně strávit čas s rodinou a přáteli a zároveň rozvíjí myšlení.

 

 

Seznam her k vypůjčení: 

 

Dominion

Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia. Rafinovaný herní systém se v každé partii postará o nové napětí.Rozsah : 500 karet, pořadač pro uložení karet

Pro hráče od 8 let

 

 

 

   Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Především variabilitou herního plánu. Každá partie je jedinečná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan.

Vítězem se stává hráč, který vybuduje nejmocnější osídlení. Neváhejte a pomocí promyšlené strategie ovládněte celý ostrov!


Rozsah : 19 šestihranných dílů s různými typy krajiny, 95 karet se surovinami, 25 akčních karet, 4 karty se stavebními materiály, 2 zvláštní karty, 2 přihrádky na karty, hrací figurky - 16 měst, 20 vesnic, 60 silnic, 1 figurka zloděje, 18 žetonů s čísly, 2 kostky

Pro 3-4 hráče od 10 let

 

Osadníci z Katanufotografie hry Osadníci z Katanu

V této hře jde o to, abyste co nejlépe využili vaše suroviny a získali co nejvíce vítězných bodů. Je třeba postavit silnice, nasadit rytíře do boje, založit vesnice a města a ta dále rozvíjet.

I když znáte velké Osadníky z Katanu, tahle hra Vás bude také bavit. Sice je v mnohém zjednodušená, ale je svižná a dobře promyšlená.

A pozor, když dáte dohromady 2 tyto hry, můžete Osadníky hrát i v 6ti hráčích!

 Rozsah: 110 karet

Pro hráče od 8 let

 

Pirátské kostky

Společenská hra Pirátské kostky je zábavná strategická hra pro děti i dospělé. Stačí si vzít jednu pirátskou kartu a poté hodit tu nejlepší kombinaci kostek. Čím cennější kombinace bude, tím více bodů získáváte. Vyhraje ten, kdo jako první získá 6000 bodů a stane se tak vůdcem pirátů. Tato hra přispívá k rozvoji logického myšlení a strategického plánování.

 

Rozsah : 8 pirátských kostek, 35 pirátských karet, 5 přehledových karet, 1 lodní deník

Pro 2-6 hráčů od 8 let

Quixo


Dokážeš vytvořit řadu stejných symbolů dříve než-li soupeř?

Tato hra je další z rodiny abstraktních, logických her od francouzké firmy GIGAMIC. Je to, tak jako ostatní hry od této firmy, krásně provedená hra ve dřevě s jednoduchýmy pravidly, ale o to lepší hratelností. Dá se počítat do takzvaných rychlovek, protože jedna partie trvá pouhé minuty.

Rozsah : 25 hracích kostek, kulatá hrací deska

Pro 2-4 hráče od 6 let

 

Ubongo

Afrika ukrývá diamanty nedozírné ceny. Cesta k nim ovšem není jednoduchá. Ty nejcennější získá pouze ten nejbystřejší a nejrychlejší. Hráči se snaží sestavit skládačku z barevných dílků, posunout svou figurku na hrací desce a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy. V této rodinné hře jsou děti dospělým rovnocennými partnery, dokonce mnohdy děti překvapivě vyhrávají. Ale pozor, tím, že vyhrává ten, kdo má nejvíce diamantů stejné barvy, hraje ve hře svoji roli trochu i náhoda a není tedy předem jasné, kdo vyhraje.

Rozsah : 1 herní plán, 4 figurky, 72 drahokamů, 36 karet, 4 x 12 dílků, 1 přesýpací hodiny, 1 kostka se symboly

Pro hráče od 8 let

 

Umí prase létat?

Umí prase létat? Jistě že ne! Vždy ovšem není tak jednoduché posoudit zvířata: Má ježek ocas? Žije v Evropě volně Panda?

Při objevování vlastností 38 domácích a exotických zvířat je zábava zaručena. Zapotřebí nejsou jen znalosti, ale také pohotovost. Ale pozor! Bez přemýšlení vás leckterá vlastnost rychle splete - protože ne všechny vlastnosti jsou očividné a ne všechno létá, co peří má...

Rozsah : 38 karet se zvířaty, 17 karet vlastností, 55 prasečích žetonů, 16 herních žetonů

Pro 2-4 hráče od 5 let

 

Párty Alias Velká sázka

Párty Alias Velká sázka navazuje na velký úspěch hry Párty Alias, kterou si mnozí z Vás velmi oblíbili. Ve Velké sázce si budete moci vsadit na spoluhráče z týmu soupeřů, že nedokáže splnit určitý úkol. Slovní úkoly procvičí vaši slovní zásobu a paměť, kreativní zase otestují tvůrčího ducha. Díky pohybovým úkolům rozhýbete doslova celé tělo a tím i bránice všech spoluhráčů. Při této hře se budete moci vzájemně trumfovat a překvapovat, ale hlavně se u toho budete výborně bavit.

Rozsah : 250 karet, oboustranný herní plán ve tvaru rulety, 6 sázecích žetonů, 6 herních figurek, přesýpací hodiny, plastelína

Pro hráče od 11 let

 

 

Zlaté Česko

Jak dobře vlastně znáte Českou repuliku? V této vědomostní hře najdete 2 400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. Tato hra navazuje na velký úspěch vědomostní hry Česko Otázky a odpovědi, kterou si mnozí z Vás velmi oblíbili. Ve Zlatém Česku ale najdete zbrusu nové kategorie, které vaše znalosti prověří ještě důkladněji! Otázky jsou rozděleny do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé. (U otázek jsou nabízeny možnosti odpovědí.) Oboustranný herní plán umožňuje hrát i dobyvatelskou verzi této hry, ve které budete dobývat hrad Karlštejn. Během obléhání hradu budete za svoje znalosti získávat zlaťáky. Ten nejúspěšnější z vás na konci hry dobude tento slavný hrad. Během hry si nejen užijete spoustu zábavy, ale také se o své vlasti dozvíte mnoho zajímavých informací. K tomu, abyste ve hře zvítězili, budete kromě znalostí potřebovat i trochu štěstí.

Rozsah : 400 karet, herní plán, 6 figurek, 36 žetonů, hrací kostka

 

 

 Svět v kostce

Desetiminutová hra na procvičení paměti a států světa aneb co si zapamatujete za 10 vteřin?

Rozsah : 71 karet, 1 karta s pravidly hry, 1 přesýpací hodiny, 1 osmistěnná kostka

Pro hráče od 8 let 

 

 
Proces zabral 0.0053 sekund času a 0.75MB paměti.